سوالات متداول

 • بنیاد چگونه سازمانی است؟ 
  بنیاد سازمانی مردم نهاد، خیریه، غیر تجاری، غیر انتفاعی، غیر سیاسی و غیر دولتی است که با هدف حمایت از کودکان مبتلا به سرطان و خانواده آنها در سال ۱۳۸۵ با نیّت خیرخواهانه تأسیس شده است.
 • بودجه بنیاد چگونه تأمین می‌گردد؟ 
  بودجه بنیاد با اتّکا به جلب مشارکت‌های مردمی و انواع کمک‌های بشر دوستانه اعم از نقدی، کالا، خدمات و دانش فنی از داخل و خارج از کشور تأمین می‌شود.
 •  تا کنون چند کودک تحت پوشش بنیاد  بوده است و سن پذیرش کودکان چند سال می‌باشد؟ 
  تا پایان خردادماه سال۹۹ تعداد  ۳۱۸ کودک مبتلا به سرطان ، تحت پوشش این مؤسسه قرار گرفته اند. سن پذیرش کودکان از بدو تولد تا ۱۶ سالگی بوده و تا زمانی که این کودکان بهبود نیافته و قطع درمان نشوند تحت حمایت بنیاد شمیم مهر استان اردبیل می‌باشند.
 • در حال حاضر چند نفر از کودکان تحت پوشش بنیاد بهبود یافته اند؟ 
  تا پایان خرداد ماه سال ۹۹،  تعداد ۳۱۸ پرونده کودک مبتلا به سرطان تشکیل شده است،تعداد ۱۱۸ کودک در حال درمان است و تعداد ۵۵ کودک بهبود یافته است.
 • چگونه می‌توان فعالیت داوطلبانه در بنیاد داشت؟
  افرادی که مایل به فعالیت داوطلبانه در بنیاد هستند می توانند به عضویت بنیاد درآیند تا شناسه بنیاد به آنها تعلق یابد، سپس با مراجعه به واحد داوطلبان و پر نمودن فرم داوطلبی، بر اساس توانایی‌ها و تخصص افراد درحوزه های مختلف و با توجه به نیاز بنیاد، از حضورشان در مؤسسه استفاده می‌گردد.شما می‌توانید با عضویت در گروه داوطلبان با در اختیار قراردادن زمان و توانمندی خود به مؤسسه خیریه بنیاد کمک کنید. تلفن پاسخگویی تمام وقت بنیاد : ۰۹۱۴۱۵۷۷۷۱۷
  تلفن پاسخگویی تمام وقت بخش کودکان مبتلا به سرطان : ۰۹۰۱۸۱۰۳۴۱۹
 • آیا بنیاد به غیر از درمان خدمات دیگری هم به کودکان مبتلا به سرطان ارائه می‌دهد؟
  هزینه اقامت کودک به همراه یکی از اعضای خانواده در مهمانپذیر طرف قرارداد با مؤسسه، پوشاک، ایاب و ذهاب بین شهری با اتوبوس و در صورت دستور و تائید پزشک هزینه بلیط هواپیما برای بیمار و یک نفر همراه، مشاوره پزشکی و روانشناسی، سبدغذایی و پک بهداشتی، لباس عید و نوشت افزار از جمله مواردی است که بنیاد برای کودکان تحت پوشش و خانواده های آنها پرداخت می نماید. همچنین برای ارتقاء روحیه کودکان و خانواده های آنها در طول سال در مناسبت‌های مختلف اقدام به برگزاری جشن‌ها و برنامه‌های شاد و متنوعی می‌نماید.
 • ایرانی هستند؟ 
  بلی طبق اساسنامه ، کودکان تحت پوشش موسسه ایرانی و از سراسر استان اردبیل می باشند.
 •   چه نوع روش‌هایی برای کمک به موسسه تعریف شده است؟ 
  روش‌های متفاوتی برای ارائه انواع کمک نقدی و غیر نقدی به موسسه وجود دارد. روش‌هایی همچون: قلک‌ها(صندوقهای رومیزی) ، صندوقهای پایه دار سطح شهر و صندوقهای داخل بیمارستانها و ادارات ، عضویت در موسسه، کمک‌های عمومی و نذورات خاص، اهدای کالای مورد نیاز، اهدای تجهیزات مورد نیاز، خرید بسته‌های هدیه به نفع کودکان تحت حمایت، انجام انواع فعالیت های داوطلبانه در زمینه های آموزشی ، فرهنگی و درمانی…
 •   چرا روش‌های مختلفی برای کمک تعریف شده و فرق این روش‌ها در چیست؟ 
  علت وجود روش‌های مختلف این است که گروه‌های مختلف مردم با هر بودجه و درآمد و هرگونه توانمندی و مهارتی بتوانند به موسسه کمک نمایند .
 • خیرین عضو بنیاد چگونه می‌توانند در خصوص مبالغ واریزی و ماه هایی که حق عضویت پرداخت کرده اند اطلاعات کسب کنند؟ 
  اعضا می‌توانند با شماره ۵  الی  ۳۳۶۳۴۴۰۳-۰۴۵ تماس گرفته و در خصوص مبالغ واریزی و ماه‌های کمک خود، اطلاعات لازم را کسب نمایند.
اسکرول به بالا