سوالات متداول

 

 • بنیاد چگونه سازمانی است؟ 
  بنیاد سازمانی است مردم نهاد که با هدف حمایت از کودکان مبتلا به سرطان و خانواده آنها در سال ۱۳۸۵ با نیت خیرخواهانه تأسیس گردیده است. بنیاد سازمانی خیریه، غیر انتفاعی، غیر سیاسی و غیر دولتی است و با اتکا بر جلب مشارکت‌های مردمی و انواع کمک‌های بشر دوستانه اعم از نقدی، کالا، خدمات و دانش فنی اداره می‌شود.
 • بودجه بنیاد چگونه تأمین می‌گردد؟ 
  بودجه بنیاد با اتکا به جلب مشارکت‌های مردمی و انواع کمک‌های بشر دوستانه اعم از نقدی، کالا، خدمات و دانش فنی تأمین می‌شود.
 •  تا کنون چند کودک تحت پوشش بنیاد  بوده است و سن پذیرش کودکان چند سال می‌باشد؟ 
  تا پایان خردادماه سال۹۸ بیش از  ۲۸۲کودک مبتلا به سرطان ، تحت پوشش این موسسه بوده‌اند. سن پذیرش کودکان از بدو تولد تا ۱۶ سالگی بوده و تا زمانی که این کودکان قطع درمان نشوند تحت حمایت موسسه می‌باشند. 
 • در حال حاضر چند کودک تحت پوشش بنیاد می‌باشد؟ 
  تا پایان خرداد ماه سال۹۸ ، ۲۸۲ پرونده کودک مبتلا به سرطان تشکیل شده است،تعداد ۱۶۸ کودک در حال درمان است و تعداد ۵۰ کودک بهبود یافته است.

 

 • چگونه می‌توان فعالیت داوطلبانه در بنیاد داشت؟ 
  شما می‌توانید با عضویت در گروه داوطلبان با در اختیار قراردادن زمان و توان‌مندی خود به موسسه خیریه بنیاد کمک کنید. تلفن پاسخگویی تمام وقت بنیاد : ۰۹۱۴۳۵۱۶۱۵۴
  تلفن پاسخگویی تمام وقت بخش کودکان مبتلا به سرطان : ۰۹۰۱۸۱۰۳۴۱۹. ابتدا افرادی که مایل به فعالیت داوطلبانه در بنیاد هستند به عضویت بنیاد درمی‌آیند تا شناسه بنیاد به آنها تعلق گیرد و سپس با مراجعه به واحد داوطلبان و پر نمودن فرم داوطلبی، بر اساس نیاز بنیاد و توانایی‌های افراد از حضورشان در مؤسسه استفاده می‌گردد.

 

 • آیا بنیاد به غیر از درمان خدمات دیگری هم به کودکان مبتلا به سرطان ارائه می‌دهد؟ 
  هزینه اقامت کودک همراه با یکی از اعضا خانواده،در مهمانخانه طرف قرارداد موسسه ، پوشاک، ایاب و ذهاب بین شهری با اتوبوس و در صورت دستور و تائید پزشک هزینه بلیط هواپیما برای بیمار و یک همراه، مشاوره پزشکی و روانشناسی و سبدکالا و لباس عید و نوشت افزار را در حد امکان برای کودکان تحت پوشش و خانواده های آنها پرداخت می کند. همچنین برای ارتقاء روحیه کودکان و خانواده های آنها در طول سال در مناسبت‌های مختلف اقدام به برگزاری جشن‌ها و برنامه‌های شاد و متنوعی می‌نماید. 
 • ایرانی هستند؟ 
  بلی طبق اساسنامه ، کودکان تحت پوشش موسسه ایرانی و از سراسر استان اردبیل می باشند.
 •   چه نوع روش‌هایی برای کمک به موسسه تعریف شده است؟ 
  روش‌های متفاوتی برای ارائه انواع کمک نقدی و غیر نقدی به موسسه وجود دارد. روش‌هایی همچون: قلک‌ها(صندوقهای رومیزی) ، صندوقهای پایه دار سطح شهر و صندوقهای داخل بیمارستانها و ادارات ، عضویت در موسسه، کمک‌های عمومی و نذورات خاص، اهدای کالای مورد نیاز، اهدای تجهیزات مورد نیاز، خرید بسته‌های هدیه به نفع کودکان تحت حمایت، انجام انواع فعالیت های داوطلبانه در زمینه های آموزشی ، فرهنگی و درمانی…
 •   چرا روش‌های مختلفی برای کمک تعریف شده و فرق این روش‌ها در چیست؟ 
  علت وجود روش‌های مختلف این است که گروه‌های مختلف مردم با هر بودجه و درآمد و هرگونه توانمندی و مهارتی بتوانند به موسسه کمک نمایند .
 • خیرین عضو بنیاد چگونه می‌توانند در خصوص مبالغ واریزی و ماه هایی که حق عضویت 
  اعضا می‌توانند با شماره ۵  الی  ۳۳۶۳۴۴۰۳-۰۴۵ تماس گرفته و در خصوص مبالغ واریزی و ماه‌های کمک خود، اطلاعات لازم را کسب نمایید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top