مرکز خدمات درمانی، فرهنگی و رفاهی ویژه کودکان مبتلا به سرطان استان اردبیل افتتاح شد

مرکز خدمات درمانی، فرهنگی و رفاهی ویژه کودکان مبتلا به سرطان استان اردبیل افتتاح شد

مرکز خدمات درمانی، فرهنگی و رفاهی ویژه کودکان مبتلا به سرطان استان اردبیل با حضور استاندار و جمعی از مسوولان و خیرین استانی به بهره‌ برداری رسید.
به گزارش «رستگار»؛ رئیس هیئت مدیره بنیاد حمایت از کودکان بی سرپرست و سرطانی استان اردبیل در آئین افتتاحیه این مرکز، طی سخنانی ضمن قدردانی از حضور میهمانان در این مراسم، گفت: حمایت این بنیاد از دانش آموزان بی سرپرست و کودکان مبتلا به سرطان و خانواده های آنها با تکیه بر جلب مشارکت های مردمی صورت می گیرد.
جواد قرآن نویس با بیان اینکه کودکان مبتلا به سرطان، کودکان بی سرپرست، دانش آموزان مستمند یا کودکانی که به دلایلی سرپرست خود را از دست داده‌اند، تحت پوشش این بنیاد قرار می گیرند، تصریح کرد: بنیاد با توجه به پیام همیشگی به والدین کودکان مبتلا به سرطان که ” نگران هزینه های بیماری عزیزان خود نباشید” موظف است کلیه هزینه های درمانی اعم از شیمی درمانی، بستری در بیمارستان، رادیولوژی، رادیوتراپی، فیزیوتراپی، آزمایشگاه و پاتولوژی، خرید دارو و موارد جانبی را پرداخت نماید.
وی در ادامه سخنان خود توجه خیرین به این موسسه را یادآور شد و افزود: از سال ۸۵ کلیه کودکان مبتلا به سرطان زیر ۲۰ سال سراسر استان اردبیل جهت تامین همه هزینه های درمانی و از سال ۹۰ کلیه دانش آموزان مستمند نیازمند به معالجه و عمل جراحی چشم از سراسر استان و همچنین از سال ۹۴ همه کودکان زیر ۲۰ سال مبتلا به ام اس در بنیاد حمایت از کودکان بی سرپرست و سرطانی استان اردبیل تحت پوشش قرار گرفتند.
قرآن نویس خاطرنشان کرد: این موسسه هم ‌اکنون به کمک حمایت‌های همشهریان خیّر و نیز هموطنان داخل و خارج از کشور، تعداد ۵۰۰ دانش‌آموز بی سرپرست (یتیم) و ۲۴۰ کودک مبتلا به سرطان و ۵۵ دانشجو در رشته ها و مقاطع مختلف تحصیلی را تحت پوشش قرار داده است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top