درباره ما

به شمیم مهر خوش آمدید!

با همیاری شما لبخند به لبان کودکان مبتلا به سرطان می آوریم

درباره شمیم مهر

بنیاد شمیم مهر استان اردبیل بصورت غیردولتی و کاملاً با کمک‌های مردمی اداره می‌شود و با استفاده از مشارکتهای مردمی تا پایان خرداد ماه ۹۹ تعداد ۳۱۸ کودک مبتلا به سرطان را تحت حمایت و پوشش خود درآورده است. ساختمان اصلی بنیاد در شهر اردبیل فاز یک سبلان واقع شده و حاصل فعالیت و تلاش کارکنان این مجموعه ارائه ی خدمات حمایتی و درمانی به کودکان مبتلا به سرطان می‌باشد.
بخش خیریه شمیم مهردر حوزه های  خدمات حمایتی و جلب کمک های مردمی  فعالیت می‌کند. بخش خدمات حمایتی شمیم مهر به توزیع خدمات حمایتی برای افراد تحت پوشش توسط روانشناسان داوطلب مستقر در بنیاد می‌پردازد. بخش جلب کمک‌های مردمی در دفاتر سطح شهر نسبت به جمع آوری کمکهای ماهانه و موردی مردمی می‌پردازد. این درآمدها مستقیماً تبدیل به خدمات حمایتی و درمانی برای کودکان مبتلا به سرطان می‌شود.

تاریخچه

بنیاد خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان استان اردبیل از سال ۱۳۸۵ در قالب بخشی وابسته به بنیاد حمایت کودکان بی سرپرست وسرطانی استان اردبیل و با هدف تامین هزینه های درمانی کودکان مبتلا به سرطان فعالیت خود را آغاز نموده است و در مورخه ی ۹۷/۱/۱۹ با شماره ثبت ۱۰۹۳ و شناسه ملی ۱۴۰۰۷۵۱۱۷۷۱ به صورت بخشی مجزا و در قالب یک سازمان مردم نهاد مستقل،با انگیزه والای کمک به همنوع،به حمایت همه جانبه از کودکان مبتلا به سرطان زیر ۱۶ سال و خانواده‌های آنـان پرداخته و در حوزه های درمان،آموزش و خدمات رفاهی فعالیت می کند.

مسئولین شمیم مهر

جواد قرآن نویس

رئیس هیئت مدیره

رحیم کنعانی

مدیر عامل

عارف سرحدی

مدیر امور مالی

معصومه نصیری

روابط عمومی 

مژگان قائیلی

مدیر بخش کودکان مبتلا به سرطان

شاهین قرآن نویس

انفورماتیک

ماموریت

کارکنان و داوطلبان شمیم مهر اردبیل پیوسته در تلاشند تا با  اشاعه فرهنگ کمک به همنوع، دنیای کودکان مبتلا به سرطان را رنگی تر نموده و در کنار پدران و مادران رنج کشیده سختی بیماری کودکانشان را سهل تر نمایند. اين مؤسسه ی  خيريه کاملاً مردم‌نهاد، غيرانتفاعی، غيرسياسی و غيردولتی است و با کمکهای اشخاص حقيقی و حقوقی و انواع کمک‌های بشردوستانه ملّي و بين‌المللي اعم از نقدی، کالا، خدمات و دانش فنی اداره می‌شود.

شمیم مهر اردبیل شفافیت، پاسخگویی و قدرشناسی از خیّرین نوع دوست را سه اصل اساسی در کارهای خود می داند و با تکیه براین سه اصل توانسته است با جلب اعتماد عمومی، منابع مالی مناسبی را در جهت نیل به اهداف خیرخواهانه ی حمایتی از کودکان بیمار کسب نماید.
شمیم مهر با تأکید بر بهبود مستمر در کارایی و اثربخشی فعالیتهای مؤسسه، خود را نسبت به استفاده بهینه از منابع و دستیابی به نتایج قابل قبول در قبال تسریع و تسهیل خدمت رسانی به اعضای تحت پوشش مسئول می‌داند و با همیاری خیّرین و گروههای مختلف مردمی که اهتمام به امور خیر دارند،  توسعه سازمان و رشد منابع جهت پایداری در ارائه خدمات را در اولویت کارهای خود می داند.

چشم انداز

کارکنان و داوطلبان شمیم مهر اردبیل پیوسته در تلاشند تا با اشاعه فرهنگ کمک به همنوع، دنیای کودکان مبتلا به سرطان را رنگی تر نموده و در کنار پدران و مادران رنج کشیده سختی بیماری کودکانشان را سهل تر نمایند. اين مؤسسه ی خيريه کاملاً مردم‌نهاد، غيرانتفاعی، غيرسياسی و غيردولتی است و با کمکهای اشخاص حقيقی و حقوقی و انواع کمک‌های بشردوستانه ملّي و بين‌المللي اعم از نقدی، کالا، خدمات و دانش فنی اداره می‌شود.
شمیم مهر اردبیل شفافیت، پاسخگویی و قدرشناسی از خیّرین نوع دوست را سه اصل اساسی در کارهای خود می داند و با تکیه براین سه اصل توانسته است با جلب اعتماد عمومی، منابع مالی مناسبی را در جهت نیل به اهداف خیرخواهانه ی حمایتی از کودکان بیمار کسب نماید.
شمیم مهر با تأکید بر بهبود مستمر در کارایی و اثربخشی فعالیتهای مؤسسه، خود را نسبت به استفاده بهینه از منابع و دستیابی به نتایج قابل قبول در قبال تسریع و تسهیل خدمت رسانی به اعضای تحت پوشش مسئول می‌داند و با همیاری خیّرین و گروههای مختلف مردمی که اهتمام به امور خیر دارند، توسعه سازمان و رشد منابع جهت پایداری در ارائه خدمات را در اولویت کارهای خود می داند.

پیام رییس هیِئت مدیره

بنیاد حمایت از کودکان مبتلا به سرطان (شمیم مهر) استان اردبیل با هدف کمک به کودکان بیمار و با نیّت کمک به همنوع تأسیس شده است و عموم عوامل این موسسه اعم از کارکنان، خیّرین و داوطلبان، همگی در راستای بهبود و سلامتی کودکان تحت پوشش تلاش می نمایند.
آنچه که مسلم است تداوم حمایتها وکمکها به کودکان مبتلا به سرطان و خانواده های آنان است واین کمکها بایستی حتّی در شرایط موجود به دلیل شیوع ویروس کرونا نیز دچار وقفه نشده و همچون سالهای گذشته وحتّی بهتر و بیشتر از آن انجام پذیرد؛ اکنون که جوامع مختلف دچار این بحران عمومی شده اند لازم است که حضور و رفت وآمد کودکان وخانواده های آنان و همچنین خیّرین عزیز به بنیاد به صورت حداقلی و فقط در مواقع ضروری با رعایت پروتکل های بهداشتی انجام پذیرد لذا در همین خصوص توسعه ی روشهای کمک از راه دور و روش های آنلاین صورت پذیرفته و کلاسهای آموزشی و فرهنگی کودکان نیز تعطیل شده است.طراحی وب سایت جدید شمیم مهر که شاهد و ناظر آن هستید نیز از جمله اقداماتی است که در پاسخ به درخواستهای مکرّر خیّرین جهت پرداخت آسان تر و دسترسی به اطّلاعات و اخبار شمیم مهر انجام گرفته است.
از طریق این وب سایت عموم مردم خیّر داخل و خارج از استان و کشورخواهند توانست کمک های نوع دوستانه و نیکوکارانه خود را از طریق کدهای پرداخت آسان و پرداخت آنلاین انجام داده و همچنین برای خرید اقلام موجود در سایت، به نفع کودکان مبتلا به سرطان سفارش آنلاین داشته باشند.
افق مورد نظر ما توسعه کمی و کیفی خدمات در بنیاد برای کودکان تحت پوشش وخانواده های آنان در کنار توسعه ی فضاهای ارائه ی این خدمات است که جملگی جز با همیاری و همکاری خیّرین و نیکوکاران نیک اندیش میّسر نخواهد بود.
انتقادات و پیشنهادات شما عزیزان در این مسیر روشنگر مسیر پیش رویمان خواهد بود.

                                                                                    با احترام

                                                                                             جواد قرآن نویس

سوالات متداول

بنیاد سازمانی مردم نهاد، خیریه، غیر تجاری، غیر انتفاعی، غیر سیاسی و غیر دولتی است که با هدف حمایت از کودکان مبتلا به سرطان و خانواده آنها در سال ۱۳۸۵ با نیّت خیرخواهانه تأسیس شده است.

بودجه بنیاد با اتّکا به جلب مشارکت‌های مردمی و انواع کمک‌های بشر دوستانه اعم از نقدی، کالا، خدمات و دانش فنی از داخل و خارج از کشور تأمین می‌شود.

تا پایان خردادماه سال۹۹ تعداد ۳۱۸ کودک مبتلا به سرطان ، تحت پوشش این مؤسسه قرار گرفته اند. سن پذیرش کودکان از بدو تولد تا ۱۶ سالگی بوده و تا زمانی که این کودکان بهبود نیافته و قطع درمان نشوند تحت حمایت بنیاد شمیم مهر استان اردبیل می‌باشند.

تا پایان خرداد ماه سال ۹۹، تعداد ۳۱۸ پرونده کودک مبتلا به سرطان تشکیل شده است،تعداد ۱۱۸ کودک در حال درمان است و تعداد ۵۵ کودک بهبود یافته است.

هزینه اقامت کودک به همراه یکی از اعضای خانواده در مهمانپذیر طرف قرارداد با مؤسسه، پوشاک، ایاب و ذهاب بین شهری با اتوبوس و در صورت دستور و تائید پزشک هزینه بلیط هواپیما برای بیمار و یک نفر همراه، مشاوره پزشکی و روانشناسی، سبدغذایی و پک بهداشتی، لباس عید و نوشت افزار از جمله مواردی است که بنیاد برای کودکان تحت پوشش و خانواده های آنها پرداخت می نماید. همچنین برای ارتقاء روحیه کودکان و خانواده های آنها در طول سال در مناسبت‌های مختلف اقدام به برگزاری جشن‌ها و برنامه‌های شاد و متنوعی می‌نماید.
تلفن پاسخگویی تمام وقت بخش کودکان مبتلا به سرطان : ۰۹۰۱۸۱۰۳۴۱۹

بلی طبق اساسنامه ، کودکان تحت پوشش موسسه ایرانی و از سراسر استان اردبیل می باشند.

روش‌های متفاوتی برای ارائه انواع کمک نقدی و غیر نقدی به موسسه وجود دارد. روش‌هایی همچون: قلک‌ها(صندوقهای رومیزی) ، صندوقهای پایه دار سطح شهر و صندوقهای داخل بیمارستانها و ادارات ، عضویت در موسسه، کمک‌های عمومی و نذورات خاص، اهدای کالای مورد نیاز، اهدای تجهیزات مورد نیاز، خرید بسته‌های هدیه به نفع کودکان تحت حمایت، انجام انواع فعالیت های داوطلبانه در زمینه های آموزشی ، فرهنگی و درمانی…

علت وجود روش‌های مختلف این است که گروه‌های مختلف مردم با هر بودجه و درآمد و هرگونه توانمندی و مهارتی بتوانند به موسسه کمک نمایند .

اعضا می‌توانند با شماره ۵ الی ۳۳۶۳۴۴۰۳-۰۴۵ تماس گرفته و در خصوص مبالغ واریزی و ماه‌های کمک خود، اطلاعات لازم را کسب نمایند.

Scroll to Top